REGATTA TEAM

ILCA & 49er & MOTH

Kim jesteśmy?

Lion Sailing Regatta Team to grupa wyczynowych zawodników i profesjonalnych trenerów skupionych na regatowym szkoleniu żeglarstwa w klasach olimpijskich, takich jak ILCA i 49er. Razem tworzymy jeden z najlepszych młodzieżowych teamów w Polsce.

Oprócz olimpijskich klas rozwijamy nasze umiejętności w kierunku „latających łódek” klasy MOTH i WASZP.

Gdzie trenujemy?

Nasza główna baza znajduje się nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie każdy z naszych wyczynowców stawiał swoje pierwsze kroki w żeglarstwie. W szczycie sezonu przenosimy się nad wybrzeże, a tam trenujemy m.in. w Gdyni, Gdańsku, Pucku, Dziwnowie i Krynicy Morskiej. Na takim poziomie nie wystarczy żeglować tylko latem, dlatego na okres zimowy przenosimy sprzęt do ciepłych krajów gdzie kontynuujemy szkolenie (Hiszpania, Portugalia, Włochy, Malta).

Wszystko po to żeby jak najlepiej zaprezentować się na mistrzostwach Europy i świata, które odbywają się w największych portach jachtowych, m.in. Riva del Garda (Włochy), Kilonia (Niemcy), Ateny (Grecja), Hyeres (Francja) i Torrevieja (Hiszpania).

Regatta Team Lion Sailing
Regatta Team Lion Sailing

Nasze osiągnięcia

Nasz skład rok w rok przywozi medal Mistrzostw Świata (MŚ) lub Europy (ME): ME 2018 (Balaton, Węgry), ME 2019 (Ateny, Grecja), ME 2020 (Gdańsk, Polska), MŚ 2021 (Gdynia, Polska), ME 2021 (Lipno, Czechy).  W latach 2018-2021 zdobyliśmy ponad 35! medali Mistrzostw Polski, przypieczętowując zeszły sezon pierwszym miejscem wśród klubów żeglarskich w całej Polsce! 

Puchar Polski Centralnej

Od 10 lat organizujemy jedne z największych regat w Polsce – Puchar Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra. Co roku na starcie melduje się ponad 200 łódek i prawie 300 zawodników! Regaty trwają trzy dni i są eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy dla klas ILCA i 420. 

Nasze doświadczenie pozwala zorganizować to wydarzenie na najwyższym poziomie, zapewniając doskonałą rywalizację i mnóstwo atrakcji na brzegu.

Wesprzyj nas

Regatta Team Lion Sailing

Za wysokimi wynikami idą również wysokie koszty. Obecnie współpracujemy z zawodnikami z klubu MKS „Dwójka”. Każdy z nich spędza na wyjazdach treningowych ponad 120 dni, co rodzi dużo nieobecności w szkole i różnego rodzaju koszty (wyżywienie, zakwaterowanie, motorówka, łódka, paliwo i inne). O ile w szkole zawsze sobie radzą na piątkę z plusem, o tyle z kosztami nie zawsze 🙁

Chcesz być częścią naszego teamu i zostać naszym sponsorem? Czekamy na kontakt od Ciebie!

A może chcesz po prostu  dołożyć cegiełkę do rozwoju zdolnej młodzieży i przyszłych mistrzów klubu MKS „Dwójka”? Zawodnicy będą wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę!  Odbiorca: Międzyszkolny Klub Sportowy „Dwójka”, nr konta: 29 1240 1040 1111 0011 1115 4569, tytuł: Darowizna na cele statutowe 

Scroll to Top