Zaczynamy największe regaty pod Warszawą!

Puchar Polski Centralnej im trenera Wiesława Kopra, to wydarzenie o długiej i bogatej historii, które już jutro stanie się centrum uwagi zawodników klasy ILCA z całej Polski.

To już szósta edycja naszych regat pod patronem wybitnego szkoleniowca jakim był trener Wiesław Koper. Jego ogromne zaangażowanie w rozwój polskiego żeglarstwa oraz wsparcie dla młodych zawodników jest powszechnie doceniane. Regaty noszące jego imię to nie tylko czas na rywalizację, ale również na celebrowanie jego dziedzictwa.

W tegorocznej edycji Pucharu Polski Centralnej na starcie pojawi się ponad 120 zawodników, w tym nie tylko utalentowani juniorzy, ale także doświadczeni mistrzowie, tak jak 6-krotny Mistrz Świata i Europy Marcin Rudawski. Wielu z nich to także byli lub obecni członkowie kadry Narodowej Juniorów, wśród których wymienić m.in. Miłosza Michalaka, Hanię Rogowską czy Janka Wiśniewskiego.

Trzeba pamiętać, że ścigamy się na jeziorze, a tutaj liczba tytułów na koncie nie daje gwarancji wyniku, dlatego z pewnością wszyscy zawodnicy będą próbowali walczyć o jak najwyższe stopnia podium. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Nie można też zapomnieć o wsparciu, jakie otrzymują zawodnicy od swoich trenerów. Trenerzy Kadr Narodowych Juniorów, tacy jak trener Mirek, trener Lew czy przedstawiciel PSKL ds. sportu trener Filip, będą przyglądać się zmaganiom wszystkich zawodników!

Co do planu akcji na regaty, każdy dzień przyniesie swoje wyzwania i atrakcje. Już w czwartek zaplanowane są wyścigi oraz słodki poczęstunek od Piekarni Cukierni Grzybki, natomiast w piątek czekać będą kolejne emocjonujące zawody oraz grill, przygotowany dzięki wsparciu JBB Bałdyga oraz rodziców sekcji MKS Dwójka Laser Team. Na zakończenie, w sobotę, odbędą się ostatnie wyścigi oraz uroczyste zakończenie regat z losowaniem dodatkowych nagród, co z pewnością dodatkowo podgrzeje atmosferę.

Pamiętajcie, że jutro o 10:00 pod masztem flagowym odbędzie się odprawa trenerów, która będzie niezwykle istotna dla koordynacji działań podczas regat.

Trzymamy kciuki za wszystkich startujących i do zobaczenia na wodzie!

Scroll to Top